Jak to chodí v packhousu Apata...

13.09.2012 20:33

    Ptáte se, jak vypadá takový "běžný" pracovní den v baličce kiwi? Zde je odpověď.

    Je zapotřebí mít neustále na mysli: NO SCAN, NO PAY! Na začátku každé směny (u nás v 8.00) si musíte odpichnout příchod. Učiníte tak přiložením ukazováčku na speciální přístroj a naťukáním tzv. employee number! Poté se přesouváte k poličkám se vším vybavením, které k práci budete bezpodmínečně potřebovat: síťka, která vám zakryje vlasy tak, aby nepadaly do kiwi; rukavice, návleky, špunty do uší, zástěra:-) Musíte si sundat jakékoli šperky (prstýnky, řetízky, náušnice), nesmíte mít např. nalakované nehty, aby nebylo kiwi kontaminováno:-) Zakázáno je také žvýkat či poslouchat hudbu v MP3 přahrávači. Jakmile jste nastrojeni a odstrojeni, můžete plynule pokračovat k místu výkonu práce.

    Vidíte přijíždět kiwi a už to začíná...třídění, příprava krabic, balení! Neustále sledujete čas a čekáte na přestávku, která odzvoní každé dvě hodiny. Krátké - 12 minutové přestávky (tzv. smoker) jsou placené; dlouhé - 30 minutové (tzv. lunch a dinner time) jsou neplacené. Během přestávky je možno dát si čaj, kafe, mléko či vodu ... a to vše za oblíbenou cenu čili zcela zdarma:-)

    Když jede kiwi příliš pomale, začnete se po čase nudit a pro zábavu samozřejmě vymýšlet různé ptákoviny - my si například postavili z krabic imaginárního spolupracanta, kterého jsme přezdívali "Zespri".

    Nebo se můžete vžít do role tzv. observera a sledovat supervisory, které zaručeně poznáte podle výrazně zářící žluté vesty. Naopak když je tzv. "busy", máte co dělat, abyste, občas až neuvěřitelnému tempu stačili. My tyto intervaly nazývali "dancing time" (jedním z našich kolegů byl totiž také "Jirka Krampol", který se hýbal takovou rychlostí, až působil dojmem vynikajícího tanečníka waltzu).

    Po skončení směny ve 21.30 si opět nezapomeneme odpichnout odchod, rozloučit se s kolegy, pobrat do igelitek zásobu kiwi a hurá do postele:-)